Kawa z mlekiem, kakao z mlekiem, koktajl na mleku, muesli z mlekiem, nie wspominając o całym wachlarzu innych zastosowań kulinarnych mleka. Kasza manna, zupy, kremy, ciasta, lody… bez mleka nie byłyby tak wyśmienite lub wręcz nie miałyby racji bytu.
Niewątpliwie jest to produkt spożywczy, co do którego można pokusić się o stwierdzenie, że dla większości społeczeństwa nie tylko polskiego, ale europejskiego, jest produktem do codziennego spożycia. Dla tych, dla których liczy się produkt najmniej przetworzony, proponujemy mleko świeże. Tylko jak rozpoznać je na półce?
W Polsce, w związku z koniecznością uporządkowania różnych kategorii mleka spożywczego i odróżnienia mleka świeżego od innych rodzajów mleka spożywczego obecnego na rynku, wprowadzono zapis do rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 15 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania środków spożywczych w zakresie stosowania określenia „świeże” (§ 35). Warunki jakie musi spełniać mleko świeże, gwarantują, że poddawane jest ono jedynie niezbędnej obróbce cieplnej – pasteryzacji, która gwarantuje bezpieczeństwo zdrowotne dla konsumenta i jednocześnie minimalizuje zmiany chemiczne, fizyczne i smakowe produktu.
Mleko Robico jest jednym z nielicznych mlek, które spełniają wymagania zapisane w rozporządzeniu i można je nazywać „świeżym”. Poddawane jest procesowi mikrofiltracji, czyli usuwania drobnoustrojów na ceramicznych filtrach (ze skutecznością 99,9%) oraz pasteryzowane w temp. 72-75 stopni Celsjusza przez 15 sekund. Dzięki takim zabiegom technologicznym jest to mleko najwyższej jakości i jednocześnie jest mlekiem najbardziej zbliżonym do mleka surowego, z zachowaniem jego walorów żywieniowych i smakowych.
Mleko Robico ze względu na to, że jest mlekiem świeżym, ma 14-dniowy termin przydatności do spożycia i wymaga przechowywania w lodówce w temperaturze od 2 do 6 st. C.
Spróbujcie Mleka Robico i przekonajcie się sami! Ten smak Robicolosalną różnicę!